Fasáda domu

fasáda domu

Fasáda domu je bezesporu vizitkou, a proto bychom měli vhodný odstín vybírat opravdu s rozmyslem. Její styl a barvu se tak rozhodně vyplatí nepodcenit.

Fasáda domu

Stojíte před otázkou, jakou si zvolit fasádu domu a pro jaký odstín se rozhodnout? Dobře navržená a zhotovená fasáda plní nejenom funkční, ale i estetickou roli. Je reprezentativní částí domu a většinou první věcí, které si na něm všimneme. Kromě designové stránky plní i roli ochrannou, kdy chrání zdivo před deštěm, mrazem a dalšími povětrnostními vlivy.  Při výběru byste se měli řídit následujícími body, které jsou klíčové pro správný výběr. 

Klíčové body pro správný výběr fasády

Fasáda je finální třešničkou na dortu a podtrhuje celkový design domu. Během jejího vybírání byste měli brát v potaz to, jestli jste rozhodnuti spíše pro světlejší nebo tmavší odstín. Myslet byste měli na jednu z nevýhod tmavších barev fasád, a sice to, že mají tendence blednout. Váš dům tak může být z některé ze stran, na kterou více svítí slunce po čase bledší. U tmavých fasád také poměrně často dochází k přehřívání. Neodráží totiž na rozdíl od světlejších světlo.

Při výběru vhodné barvy fasády berte v potaz také celkové sladění s ostatními prvky jako je střecha, okna a parapety nebo také dveře. Řiďte se tím, že k dřevěným oknům či oknům plastovým v dekoru dřeva se hodí spíše tóny přírodního vzhledu. V případě šedých oken se můžete skrz barevnost více odvázat. K černé střeše pak můžete zvolit libovolnou fasádu, v případě červené střechy už zůstaňte spíše při zemi a zvolte si spíše bílou nebo okrovou.

Aktuální barevné trendy

A jaké jsou aktuální trendy co do barevnosti fasád? Zatímco v dřívější době to byly spíše teplé a pastelové barvy, trendy se otočily a dnes jsou in jiné odstíny. V současné době patří mezi top mezi barvami fasád hlavně bílá, která se hodí k modernímu stylu. In je také šedá nebo kombinace bílé a šedé. Tyto odstíny vypadají skvěle i ve společnosti kamenných nebo dřevěných obkladů, a proto jsou častou volbou poslední doby.

Dlouho jsem zvažoval jestli kontaktovat firmu Hotfol. Ukázalo se však že fasádu našeho rodinného domu zvládli na jedničku. Mínus bych napsal jedině občas delší prodlevu v komunikaci ale vesměs jsem spokojen.
fasáda domu cena
Oldřich Fiala
Bankovní poradce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *